Sklep tkaniny.net – dumny posiadacz certyfikatu GOTS!

 

Dlaczego GOTS (Global organic textile standard)?

 

W tkaniny.net bardzo doceniamy fakt, że nasi klienci ze wspaniałych tkanin i materiałów z naszego asortymentu z wielką dbałością tworzą swoje wyroby i przykładają wagę do szczegółów. Poza tym własnoręcznie wykonane stroje doskonale leżą. Czy można chcieć czegoś więcej?

 

My chcemy czegoś więcej. Pragniemy, aby wykorzystywane materiały były również produkowane z taką dbałością i odpowiedzialnością. Projekty DIY to w gruncie rzeczy projekty ekologiczne: nie marnujemy zasobów ani nie zanieczyszczamy środowiska – dlaczego mielibyśmy do tego dopuszczać podczas produkcji materiałów?

 

 

Otwórz

Zamknij
 


 

 

 

 

 

Oficjalny materiał filmowy GOTS (Global Organic Textile Standard) w interesujący i zrozumiały sposób przybliży Ci wszystkie ważne i potrzebne informacje dotyczące GOTS. Film wideo wyjaśnia, dlaczego certyfikat GOTS jest ważny i co jest sprawdzane i normowane zgodnie z tym standardem.

 

GOTS to międzynarodowy standard, który opowiada się za przyjaznym dla środowiska i odpowiedzialnym społecznie łańcuchem produkcji tekstyliów. Przy tym GOTS nie koncentruje się wyłącznie na zgodności produkcji z zasadami zrównoważonego rozwoju, lecz ponadto ustanawia ścisłe reguły i wytyczne dla wszystkich zakładów wzdłuż całego łańcucha wartości. Znak GOTS ma dać klientowi pewność, że produkt został wyprodukowany zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej oraz ekologicznie.

 

Aby osiągnąć ten cel, GOTS definiuje kryteria ekologiczne i społeczne, które muszą spełniać przedsiębiorstwa. Stosowanie włókien roślin z upraw ekologicznych, wykluczenie substancji szkodliwych dla środowiska lub toksycznych oraz wprowadzenie płacy minimalnej to tylko niektóre z obowiązkowych kryteriów GOTS. Aby zapewnić spełnienie standardów, wszystkie zakłady wzdłuż łańcucha wartości muszą się poddawać corocznej lokalnej kontroli przeprowadzanej przez niezależne instytucje sprawdzające akredytowane przez GOTS. W podejrzanych przypadkach – ale nie tylko – przeprowadzane są niezapowiedziane kontrole i jeżeli zakład przestał spełniać kryteria, firma niezwłocznie traci swój certyfikat. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie GOTS.

 

Firma fabfab GmbH cieszy się, że od listopada 2015 roku została oficjalnie częścią tego zrównoważonego łańcucha tworzenia wartości.

 

 

 

 

Tkaniny.net używa plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystając z serwisu internetowego, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.