Koszyczek wielkanocny

Łatwo
icon
Koszyczek wielkanocny

Opis

Czy w tym roku malujecie z dziećmi pisanki? Dzięki temu wielkanocnemu koszykowi pomalowane jajka mogą być ładnie przechowywane! Poza tym miło jest podarować komuś ten koszyczek z np. czekoladowym króliczekiem lub innymi drobiazgami jako prezent. Z naszym bezpłatnym wykrojem i intstruckcją uszyjesz ten koszyczek błyskawicznie!

WYCINANIE CZĘŚCI WYKROJU :

  • Wytnij woreczek 2x (1x z bawełnianego kretonu i 1x z tkaniny dekoracyjnej)
  • Wytnij uszy 4x (2x z bawełnianego kretonu i 2x z tkaniny dekoracyjnej)

SZYCIE KOSZYCZKA:

  1. Narysuj kredą nos i usta na jednokorowej tkanienie dekoracyjnej i zaznacz w krórym miejscu mają zostać przyszyte oczy. Do tego możesz wykorzystać wykrój.
  2. Przyszyj ręcznie ruchome oczy.
  3. Wyszyj na koszyczku oczy i usta. Użyj do tego ściegu ozdobnego. Zacznij od nosa i potem szyj na prawo i na lewo.
  4. Woreczek z jednokolorowej tkaniny złóż, tak aby prawe boki były jeden na drugim. Zszyj te boki z zapasem około 1cm. Zachowaj około 4 cm otworu, dzięki czemu można potem koszyczek łatwo obrócić na prawą stronę.
Obróć oba woreczki
5/12

Obróć oba woreczki

Obróć oba woreczki, tak aby prawa strona była wewnątrz. Oba woreczki mają po lewej i po prawej stronie małe otwory. Złóż otwór i nałóż na siebie tę samą długość materiału. Zaszyj te warstwy razem z zapasem około 1 cm. Powtórz tę czynność również z pozostałymi trzema otworami, tak aby powstały dwia woreczki.

6 . Obróć woreczek z tkaniny z motywem(kreton), tak aby prawa strona była skierowana do zewnątrz i umieść go w woreczku z tkaniny dekoracyjnej. Obie prawe strony są teraz jedna na drugiej.

7 . Weź jedno ucho z tkaniny z motywem(kreton), a drugie bez motywu i połóż je na sobie. Prawa strona do prawej strony. Następnie zszyj uszy z zapasem około 1 cm. Pozostaw tylko tą krótszą, prostą część (na dole ucha) otwartą. Powtórz czynność dla drugiego ucha.

8 . Weź nożyczki i wytnij małe trójkąty w naddatku materiału lub odetnij około 0.5mm zapasu - w ten sposób zaokrąglenie na uszach wygląda estetyczniej.

9 . Obróć uszy na drugą stronę i ponownie przeszyj wzdłuż brzegu ściegiem prostym z dodatkiem kilku milimetrów szwu. Powtórz czynność z drugim uchem.

10 . Umieść uszy między dwiema warstwami tkaniny woreczka. Po każdej stronie umieść jedno ucho tą otwartą, prostą stroną skierowaną do góry, aby połączyć się z krawędziami woreczka. Przypnij uszy szpilkami, aby się nic nie ruszyło z miejsca.

11 . Przypnij szpilkami dodatkowo w kilku miejscach krawędź woreczka i przyszyj pozostawiając zapas około 1cm od krawędzi.

12 . Dzięki otworowi, który wcześniej został zrobiony (4cm) możesz łatwo obrócić koszyczek na prawą stronę. Na sam koniec, przeszyj krawędź materiału, tak aby nic sie nie ruszało.


Gotowy

Gotowy

Miłego ukrywania pisanek :-)

Nasza wskazówka: Dodaj zatrzaski na końcówki uszu, tak aby po zatrzaśnieciu powstał uchwyt. Możesz więc powiesić koszyczek/woreczek lub użyć jako torby na ramię. *Gotowe!*

Wszystko dla Twojego wielkanocnego projektu