Materiały naturalne

MATERIAŁY NATURALNE

Uwielbiasz żyć w zgodzie z naturą i chciałbyś zrealizować swoje projekty do szycia z wysokiej jakości naturalnych materiałów? Dowiedz się więcej tutaj o naturalnych materiałach i od razu zacznij szyć. Nic już nie stoi na przeszkodzie Twojej letniej chwili ze wspaniałą książką nad jeziorem i uszytą przez Ciebie koszulką z lnu lub bawełny.

Len

Len

Len to włókno naturalne wykonane z pędów starej rośliny uprawnej len. Len ma jasnoniebieskie, pięciozębne kwiaty i wysokość od 60 do 100 cm. Podczas żniw, len jest wyciągany z ziemi, łącznie z korzeniami, i suszony w wiązkach. Łodygi są łamane, aby usunąć włókna. Są one wprowadzane do przędzy i tkane na lnianą tkaninę w procesie tkania. Len przyjemnie chłodzi i jest trwały.

Czysta bawełna

Czysta bawełna

Bawełna jest włóknem roślinnym rośliny bawełny. Dojrzałe żółte kwiaty po około 50 dniach tworzą owoce w kształcie kapsułek. Kapsułki otwierają się i tworzą białe włoski, które wiszą na roślinie jak puszyste kuleczki waty. Po zbiorach są one prasowane w bele. Następnie bele są kilkakrotnie czyszczone w celu usunięcia innych pozostałości roślinnych i nadmiernie krótkich włókien. Długie włókna są przędzone w przędzę i przetwarzane na tkaniny bawełniane. Bawełna jest oddychająca i wytrzymała.

Jedwab

Jedwab

Jedwab tozwierzęce włókno naturalne, który jest otrzymywane z kokonu ćmy jedwabiu. Gąsienice tego rodzaju żerują głównie na liściach morwy i zaczynają zakręcać się przy wielkości 10 cm. Z pojedynczej, własnej produkcji nici gąsienica tworzy mocno przyklejony kokon z klejem jedwabnym. Nić nieniszczonego kokonu może mieć długość do 3 km. Aby uzyskać włókno jedwabiu, zewnętrzna warstwa kokonu jest czesana. Następnie surowy jedwab jest odwijany i gotowany w wodzie z mydłem, aby usunąć łyk z nici i uzyskać typowy połysk. Jedwab kompensuje wpływ temperatury i odporny na zagniecenia.

Żywa wełna

Żywa wełna

Termin "żywa wełna" jest używany do określenia włókien, które pochodzą z skóry tylko żywych owiec. Owca musi być ścinana w taki sposób, aby uzyskać spójny kawałek wełny runa. Po kolejnym czyszczeniu, wełna jest czesana i luzowana. Uzyskane w ten sposób fragmenty włóczki są następnie obracane i mogą być barwione. Podczas tkania zostaje wyprodukowany końcowy materiał włókienniczy żywa wełna. Materiał jest samooczyszczający się, izolujący i oddychający.