Ozdobny-koszyczek

Łatwo
icon
ozdobny koszyczek

Opis

Do organizacji różnych drobiazgów szukasz pomysłu, który jest łatwy do uszycia i można go używać wielokrotnie? Ten koszyczek to idealny projekt dla początkujących. Możesz go używać doskonale do przechowywania różnych przedmiotów. Możesz go nawet prać! Darmowy wykrój i instrukcja pomogą Ci uszyć ten koszyczek samodzielnie.

Krok 1
1/12

Krok 1

Na podstawie naszego szablonu możesz zdecydować jakie wymiary ma mieć twój koszyczek. Lub możesz sobie ten projekt ułatwić i użyć naszego gotowego szablonu do dużego (koszyczek na zabawki) lub mniejszego koszyczka (na przykład do łazienki lub jako osłona na doniczkę). W tym celu musisz pobrać szablon i wydrukować go.

Krok 2
2/12

Krok 2

Wytnij zgodnie z szablonem dwa kawałki materiału z materiału zewnetrznego, dwa kawałki z materiału podszewkowego i dwa kawałki z Decovil Light. Możesz rozłożyć tkaniny jeden na drugim i wyciąć cztery warstwy materiału w tym samym czasie. Możesz także złożyć Decovila na pół i uciąć dwie warstwy naraz.

Krok 3
3/12

Krok 3

Aby wzmocnić zewnętrzną tkaninę, naprasowujemy na nią fizelinę. Do tego potrzebujesz żelazka. Umieść stronę z klejem na lewej stronie zewnętrznej tkaniny. Teraz wolno przeprasowuj żelazkiem po zewnętrznej tkaninie i trzymaj w dowolnym miejscu przez około 5 sekund. Oba materiały pod wpływem temperatury połączą sie w jedna całość. Teraz poczekaj, aż materiał ostygnie. Teraz możesz zacząc szyć!

Krok 4
4/12

Krok 4

Nałóż jeden kawałek materiału zewnętrznego na kawałek materiału podszewkowego. Prawa strona na prawą strone. Zszyj górną krawędź (1cm od krawędzi). Na końcu tego kroku powinieneś mieć tylko dwa kawałki materiału.

Krok 5
5/12

Krok 5

Zaprasuj wszystkie zapasy szwów.

Krok 6
6/12

Krok 6

Połóż dwa powstałe kawałki materiału jeden na drugim (zewnętrzna tkanina na zewnętrznej tkaninie) i zszyj na wszystkich zewnętrznych stronach (b i c) z 1 cm zapasem szwu. Dwie części powinny leżeć dokładnie jedna na drugiej. Wskazówka: Możesz umieścić szpilkę w szwie, aby dokładnie uchwycić obie warstwy.

Krok 7
7/12

Krok 7

Zszyj obydwie części wokół krawędzi zostawiając otwór w połowie materiału podszewkowego. Dzięki temu będzie Ci potem łatwiej obrócić.

Krok 8
8/12

Krok 8

Teraz brakuje tylko rogów. Aby je zrobić, złóż bok a z zewnętrznego materiału tak, aby powstał długi bok i zszyj go. Powtórz tę czynność z drugim rogiem z materiału zewnetrznego. Wskazówka: Do tego projektu nadają się Wonder Clips ponieważ szpilki są zbyt drobne, aby przymocować mocny Decovil Light.

Krok 9
9/12

Krok 9

Podszewka również musi być zszyta na rogach. Koszyczek nabiera teraz kształtu i wymaga jedynie odwrócenia.

Krok 10
10/12

Krok 10

Przez wcześniej zrobiony otwór obróć koszyczek tak, aby prawa strona tkaniny pojawiła się na zewnątrz. Na koniec zeszyj otwór ściegiem ręcznym lub maszynowym.

Krok 11
11/12

Krok 11

Teraz możesz obrócony koszyczek wyprasować na krawędziach i ewentualnie zszyć. Wskazówka: Dla indywidualnego wyglądu zalecamy dekoracyjny ścieg lub ozdobną wstążkę.

Krok 12
12/12

Krok 12

Teraz możesz użyć koszyczka do zorganizowania swojego pokoju lub miejsca pracy. Jest on nie tylko praktyczny do przechowywania przedmiotów, ale można go łatwo schować w przypadku, gdy nie jest już Ci potrzebny. Miłej zabawy!