Ploter tnący

Ploter tnący

Ploter tnący umożliwi Ci realizację najróżniejszych projektów DIY. Standardowo służy do cięcia papieru lub folii ploterowej. W zależności od danego modelu i zastosowanych narzędzi ploter tnący może również służyć do rysowania, zaginania, wytłaczania lub grawerowania. Dodatkowo można zastosować inne materiały, takie jak guma piankowa, skóra lub cienkie sklejki. 

Ploter tnący

Czym jest Twój ploter?

Ploter to urządzenie podobne do drukarki. Różnica polega na tym, że ploter nie drukuje obrazów , lecz przesuwa się po liniach i je wycina. Jest to możliwe tylko w przypadku grafiki wektorowej. W zależności od urządzenia ploter może ciąć rózne materiały: od papieru i folii przez skórę i gumę piankową aż po cienkie płytki z drewna. Przy użyciu odpowiednich nasadek ploter może również rysować, zaginać, wytłaczać lub grawerować. 

Projekty na plotery z użyciem folii i papieru

Co mogę zrobić za pomocą plotera?

Wzory z plotera można wykorzystać do ozdabiania tekstyliów lub tworzenia kartek i dekoracji. Zainspiruj się naszym darmowymi plikami do ploterów. Zaleta: z samodzielnie wykonanych wzorów mogą powstać prawdziwe unikaty! 

Następujące materiały również możesz opracowywać:

0 Wyniki