Stwórz na ploterze girlandę z filcu

Łatwo
Stwórz na ploterze girlandę z filcu

Opis

Wiosna jest tuż za rogiem! Już czas zaprosić wiosnę do DOMU! Dziś pokażemy, jak łatwo stworzyć własną nowoczesną girlandę z filcu z Cricut! Cricut idealnie sprawdza się nie tylko do wielu kreatywnych projektów, np. wykańczania tekstyliów lub szycia, ale również do prac rękodzielniczych dla początkujących. Wiosenną girlandę wykonamy przy pomocy Cricut Maker, Cricut Joy i EasyPress Mini, który będzie pomocny do delikatnego wykończenia.

Potrzebne materiały

Szablon do majsterkowania
Szablon do majsterkowania Do wycięcia ręcznie
Nici do szycia
Nici do szycia dopasowane kolorystycznie Nici do szycia
Wybierz motyw
1/8

Wybierz motyw

Wybierz dwa lub trzy wzory do swojej girlandy! My wybraliśmy te pliki do wycięcia: kwiat, motyl i zając.

Wybierz, który motyw chcesz wyciąć z każdego koloru filcu. Do naszej girlandy wybraliśmy czarnego zajączka, różowego motyla i szary kwiat! W swojej girlandzie możesz wykorzystać własne ulubione kolory!

Dotnij filc
2/8

Dotnij filc

Po przesłaniu wybranych obrazów do Design Space możesz łatwo dodać je do obszaru roboczego (Canvas). Zmień rozmiar obrazów tak, aby pasowały do Twojego projektu. Nasz zając ma 10 x 11 cm, motyl 10 x 8 cm, a kwiatek 12 x 11 cm. Możesz również zmienić kolor każdego kształtu. Kolor Twojego filcu nie musi być dokładnie odwzorowany. Upewnij się tylko, że wszystkie kształty do wycięcia z tego samego materiału mają ten sam kolor.

Umieść filc na macie FabricGrip (w kolorze różowym, która została dołączona do Maker) i włóż do narzędzia. Jeśli wybrany filc jest dosyć gruby, z narzędziem Maker będzie trzeb użyć ostrza Deep Point, które doskonale nadaje się do bezproblemowego cięcia grubszych materiałów, takich jak filc.

Program poprowadzi Cię przez wszystkie etapy procesu cięcia.

Odklej motyw
3/8

Odklej motyw

Kiedy Maker wytnie kształty, obróć materiał na drugą stronę i odklej od niego matę. Możesz teraz ostrożnie oddzielić kształty, tzn. usunąć nadmiar materiału, który nie jest częścią kształtu.

Dotnij folię ploterową
4/8

Dotnij folię ploterową

Aby nasze kształty naprawdę się wyróżniały, do wycięcia kształtów z folii Iron-On wykorzystaliśmy własne obrazy! Użyliśmy Cricut Joy, ale możesz kontynuować pracę nad projektem na Maker. Upewnij się tylko, że zmienisz ostrze na Fine Point Blade!

Umieść folię Iron-On błyszczącą stroną do dołu na (zielonej) macie do cięcia Standard Grip.

Pomocna wskazówka: przed wycięciem upewnij się, że wzór jest lustrzanym odbiciem. Pamiętaj, żeby robić to zawsze przez rozpoczęciem pracy z Iron-On!

Po wycięciu wzorów przez narzędzie ostrożnie odklej matę od materiału. Możesz teraz oddzielić wzory za pomocą narzędzia do usuwania zbędnych fragmentów. Ze względu na delikatne linie w naszym przykładowym projekcie zalecamy cierpliwość i użycie profesjonalnych narzędzi, takich jak narzędzie do usuwania zbędnych fragmentów Cricut Weeding Tool.

Nałóż folię flex
5/8

Nałóż folię flex

Czas nałożyć folię Iron-On, aby wykończyć kształty z filcu! Włącz Easy Press Mini. Po rozgrzaniu usłyszysz sygnał dźwiękowy. Następnie umieść wzory na folii Iron-On na filcu, błyszczącą stroną w górę.

Naprasuj folię ploterową
6/8

Naprasuj folię ploterową

 Aby chronić filc, możesz nakryć go papierem do pieczenia. Teraz możesz przenieść Easy Press Mini na folię Iron-On zgodnie z instrukcjami w przewodniku po temperaturach. Przed usunięciem folii ochronnej odczekaj, aż projekt nieco się ostudzi.

Połącz filcową girlandę
7/8

Połącz filcową girlandę

Masz już wszystkie elementy swojej nowoczesnej girlandy wiosennej! Ostatnim krokiem jest użycie igły i nici do połączenia elementów w dowolnie wybranej kolejności!

Gotowe
8/8

Gotowe

Mamy nadzieję, że przyjemnie spędzisz czas podczas tworzenia arcydzieł i dekorowania domu na wiosnę! Nawiasem mówiąc, ten pomysł jest tylko jednym z wielu, które możesz zrealizować z Cricut! Dzięki inteligentnemu narzędziu tnącemu Cricut kreatywność (praktycznie) nie ma granic!