Tapicerka leżaka

Łatwo
Tapicerka leżaka

Opis

Tapicerka leżaka - Twój projekt na lato! Znalazłeś stary leżak w piwnicy lub nie podoba Ci się pokrycie nowego leżaka ogrodowego? Po prostu kup tkaninę na leżak, która Ci się podoba i samodzielnie wymień tkaninę w leżaku. W tej instrukcji pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić. Dodatkowo masz również możliwość przymocowania wygodnej poduszki do swojego leżaka. Zalecamy użycie tkaniny na leżaki, ponieważ są one już przycięte na szerokość leżaków i nie trzeba ich obszywać na bocznych krawędziach.

Zdemontuj tkaninę i dokładnie ją zmierz.
1/9

Zdemontuj tkaninę i dokładnie ją zmierz.

Jeśli chcesz wymienić tkaninę w starym leżaku, musisz najpierw zdjąć stare siedzisko leżaka. W ten sposób możesz użyć wymiarów dla nowej tkaniny w leżaku. Jeśli nie masz starego siedziska, musisz ponownie zmierzyć długość leżaka. Zwróć uwagę, żeby tkanina trochę zwisała. Dodatkowo dodaj po 1 cm zapasu na szew na górze i na dole oraz po 8 cm na mankiet. 

Dzięki tkaninie na leżaki masz tę zaletę, że szerokość jest już dostosowana do leżaków, więc nie musisz obszywać boków. Jeśli użyjesz innego materiału, musisz odpowiednio obliczyć obszycie brzegów. 

Wykrój poduszki na leżak
2/9

Wykrój poduszki na leżak

Jeśli chcesz przymocować dodatkowo poduszkę do swojego leżaka, wytnij dwa kawałki tkaniny outdoorowej o wymiarach 40 cm x 20 cm. Potrzebne są również dwie taśmy, każda o długości 15 cm.

Przymocowanie taśmy do poduszki
3/9

Przymocowanie taśmy do poduszki

Złóż razem dwa kawałki materiału na poduszkę prawymi stronami do siebie. Odmierz 10 cm z jednej strony przy górnej krawędzi i przypnij jedną z taśm między dwiema warstwami materiału. Zamocuj koniec taśmy u góry w naddatku szwu za pomocą kilku szwów. Zrób to samo po drugiej stronie górnej krawędzi za pomocą drugiej taśmy.

Zamknij poduszkę dookoła
4/9

Zamknij poduszkę dookoła

Teraz przeszyj poduszkę dookoła ściegiem prostym, ale zostaw otwór na obrócenie w dolnym brzegu. Przyszyte taśmy będą zatem ponownie obramowane.

Wypełnienie poduszki na leżak
5/9

Wypełnienie poduszki na leżak

Odwróć poduszkę na druga stronę przez pozostawiony otwór i wypełnij ją watą do wypełniania. Następnie zamknij otwór obrotowy za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie.

Obszycie brzegów tkaniny
6/9

Obszycie brzegów tkaniny

Boki tkaniny leżakowej nie muszą być obszywane. Zagnij krawędź górną i dolną po 1 cm i zaprasuj je raz. Następnie zagnij ponownie tkaninę o 8 cm i ponownie umocuj te krawędzie przez prasowanie.

Zamocowanie poduszki
7/9

Zamocowanie poduszki

Złóż zaprasowane brzegi z powrotem u góry i przyszyj dwie taśmy poduszki do zagięcia 1 cm. Upewnij się, że poduszka jest umieszczona na środku materiału, a taśmy znajdują się w tej samej odległości od zewnętrznej krawędzi.

Zamocowanie taśmy ozdobnej
8/9

Zamocowanie taśmy ozdobnej

Przytnij swoje taśmy ozdobne na szerokości tkaniny na leżaku plus 2 cm. Zagnij zaprasowane krawędzie tkaniny leżakowe ponownie i przypnij taśmę ozdobną wzdłuż 8 cm krawędzi. Włóż oba końce taśmy do wewnątrz na 1 cm. Teraz przyszyj brzegi taśmy ozdobnej do górnego i dolnego końca tkaniny leżaka za pomocą dwóch szwów. To automatycznie zamyka zawiniecie wykonanego siedziska.

Nowe tapicerowanie leżaka
9/9

Nowe tapicerowanie leżaka

Twoje nowe siedzisko na leżak jest gotowe! Teraz wystarczy zamontować siedzisko na ramę i cieszyć się latem ze swoim nowym leżakiem.