Uszyj pokrowiec na butelkę

Łatwo
Uszyj pokrowiec na butelkę

Opis

Uszycie pokrowca na butelkę to szybka i prosta czynność! Dzięki takiemu pokrowcowi zapewnisz swoim butelkom optymalną ochronę w plecaku, torbie lub w trakcie podróży. Ponadto nadasz mu indywidualnego charakteru za pomocą kreatywnego motywu ploterowego wykonanego z folii termokurczliwej. Wystarczy kilka kroków i pokrowiec zyska wygląd trafiający w każdy gust.

Wymierzanie butelki
1/9

Wymierzanie butelki

Wybierz butelkę, dla której chcesz uszyć filcowy pokrowiec, i dokładnie ją zmierz. Potrzebna będzie Ci jej wysokość i obwód.

Potnij filc
2/9

Potnij filc

Do każdej zmierzonej długości musisz dodać 2 cm, aby było miejsce na szwy. Nanieś wymiary na filc, a następnie wytnij kształt.

Potnij filc
3/9

Potnij filc

Odrysuj dno butelki pisakiem lub kredą krawiecką. Tu również pamiętaj o dodatkowym centymetrze na szwy i wytnij podstawę z filcu.

Wytnij pasek nośny
4/9

Wytnij pasek nośny

Dodaliśmy małą pętlę na pasku, aby umożliwić Ci łatwe przenoszenie pokrowca. Przytnij pasek na dowolną długość. Nasz ma 20 cm.

Wybierz motyw
5/9

Wybierz motyw

Tu możesz popisać się kreatywnością! W Cricut Design Space znajdziesz miliony obrazków, motywów i pomysłów do personalizacji Twojego pokrowca, za pomocą urządzenia Cricut Joy. Umożliwi Ci to stworzenie całkowicie unikalnego przedmiotu. My wybraliśmy motyw z misiem i imieniem dziecka, aby każdy wiedział, kto jest właścicielem tej magicznej butelki.

Nanieś motyw
6/9

Nanieś motyw

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko stworzyć wymarzony motyw. W tym celu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na Cricut Design Space i włożyć naprasowywankę. Twój motyw powstanie w mgnieniu oka. Pamiętaj, aby przy pracy z naprasowywaną folią odbić motywy. Pozwoli Ci to na osiągnięcie pożądanych rezultatów, a imiona i nazwy nie zostaną naprasowane w formie lustrzanego odbicia. Za pomocą pęsety lub igły usuniesz cienkie pozostałości folii z motywu jeszcze przed naprasowaniem.

Naprasowanie motywu
7/9

Naprasowanie motywu

Teraz zaczyna robić się gorąco! Jeśli korzystasz z Cricut Press, wystarczy umieścić motyw na filcu i docisnąć go. Dzięki temu uzyskasz trwalszy i estetyczniejszy efekt.

Uszyj pokrowiec na butelkę
8/9

Uszyj pokrowiec na butelkę

A teraz przenieśmy się do maszyny do szycia. Połóż dwa krótkie boki na sobie i zszyj je wzdłuż, z dodatkowym 1 cm szwów.

Uszyj pokrowiec na butelkę
9/9

Uszyj pokrowiec na butelkę

Sprawy robią się nieco bardziej skomplikowane przy dnie butelki, lecz to mały krok, który wykonasz błyskawicznie. Po prostu zszywasz okrągłą podstawkę z dodatkowym centymetrem materiału pozostawionym na szwy. Pokrowiec gotowy! Pozostało tylko przyszycie pętelki małym szwem. W tym celu umieść pasek złożony na pół i kilkoma szwami przymocuj go do górnego brzegu.